Zpět

Živá knihovna

Menu
Živá knihovna

Dne 7. listopadu 2019 od 17. 00 hodin se uskuteční Živá knihovna. Dům dětí a mládeže Damián, Lanškroun společně s Městskou knihovnou Lanškroun u příležitosti 30. výročí sametové revoluce zrealizují tuto akci na půdě lanškrounské knihovny. Živé knížky si zde popovídají se svými čtenáři nejenom o 17. listopadu 1989, ale i o tom jak se za socialismu žilo obyčejným lidem, duchovním nebo třeba i důležitým osobám tehdejšího průmyslu či politiky.

Živými knihami budou lidé se zajímavým osobním příběhem či ti, kteří čelí nejrůznějším předsudkům nebo i určitým podobám diskriminace. Živé knížky budou vyprávět svůj příběh a budou odpovídat na otázky čtenářů, návštěvníků Živé knihovny. Čtenáři si na této akci sami vyberou, která z knížek je nejvíce zaujme a po vypůjčení s knížkou vstoupí do přívětivého rozhovoru. Návštěvníci se zaposlouchají do příběhu knížky a budou mít možnost se zeptat na cokoliv, co je zaujme. Tím se každý čtenář nejenom dozví něco nového, ale také bude moci nabourat své vlastní stereotypy a předsudky.

Na hladký průběh Živé knihovny budou dohlížet knihovníci. Budou se starat nejenom o prostor a živé knížky, ale budou pomáhat čtenářům s výběrem knih, budou asistovat u četby a postarají se o to, aby živé knížky měly všechno, co potřebují a všichni čtenáři tak odcházeli obohaceni o nové zážitky z této akce.


Typ přednáška
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Městská knihovna Lanškroun (Lanškroun)
Datum a čas konání čt 7.11.2019 17:00
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Infocentrum Lanškroun
Je třeba opravit údaje?