Zpět

Lanškroun - zámek a městské muzeum

Menu
Adresa nám. A. Jiráska, Zámek 1
GPS 49°54'48"N 16°36'49"E (xx km)
376 m nad mořem
swipe

Nejstarší částí budovy lanškrounského zámku je trakt přiléhající ke kostelu sv. Václava. Byl východním křídlem kláštera, postaveného augustiniány po roce 1393. Objekt byl nazýván zámkem již v roce 1507, kdy byl získán rodem Pernštejnů. Během následujících století prošel množstvím přestaveb, při nichž velmi výrazně měnil podobu. V nově upravených gotických prostorách západního křídla zámku je nyní obřadní síň, v jižním křídle je městské muzeum a kulturní centrum. Ze zámku v Lanškrouně prý vede podzemní chodba, která ho spojuje s Novým zámkem u Rudoltic. V roce 1940 zde Němci hledali tuto podzemní chodbu, ale marně.

Víte, že v okolí lanškrounského zámku prý často strašil přízrak zlého správce Riedera, který se houpal na zámeckých topolech, svítil při tom očima a hrozivě vyl?


Kategorie galerie, muzeum, socha / pomník, zámek
Služby bezplatné WiFi, prodej drobností a suvenýrů, šatna, WC

Prohlídkové trasy / expozice

Popis Dějiny města a okolí. Kabinet mincí a medailí akad. sochaře Zdeňka Kolářského. Sklářství na pomezí Čech a Moravy. Pamětní síň hudebního skladatele J. Pravečka. Císařský pokoj - zrestaurovaný soubor nábytku vyrobeného pro císaře Františka Josefa I. u příležitosti konání manévrů rakousko - uherské armády v Lanškrouně r. 1894.
Zpřístupnění
Možnost videonatáčení: Ne
Otevírací doba
(GMT +1)
  • celoročně Út-Pá 9:00-11:30 13:00-16:00 (samostatně nebo s průvodcem)
  • celoročně So, Ne 13:00-17:00 (samostatně nebo s průvodcem)
  • celoročně celý den (na objednávku)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

otevřeno Aktuálně otevřeno dle otevírací doby
Poslední prohlídka před uzavřením: 60 min.
Doba prohlídky: 60 min.
Jazyky průvodce (anglický, český, německý)
Výstavní obor hudba / hudební nástroje, regionální historie, sklo / porcelán
Minimální / maximální počet osob na průvodce ?/30